
SAMendenk-groep Tozo: ‘Denk na over toekomst zzp’ers’
Zet zpp’ers in om mensen die een beroep doen op de Tozo beter te begeleiden. […]
Coronacrisis
, Tozo
De nieuwste handreiking Tozo is verschenen. In deze 13e versie zijn verschillende wijzigingen opgenomen. Die zijn allemaal gemarkeerd en te vinden op de website van SAM. Sinds kort maakt SAM ook deel uit van het overleg over Tozo met het ministerie van SZW, VNG en Divosa. Zo kunnen we in een vroeg stadium weeffouten in de uitvoering signaleren. Lees hieronder verder hoe jij ook mee kunt denken.
In de handreiking is aanvullende informatie te vinden over de volgende onderwerpen:
Deze informatie is ook verwerkt in nieuwe versies van de model aanvraag- en wijzigingsformulieren en de set modelbrieven en -beschikkingen.
Nu het einde van het jaar nadert, kan het zijn dat Tozo-gerechtigden of hun partners een eindejaarsuitkering, 13e maand, winstdelingsregeling of bonus ontvangen. Dit uitgesteld inkomen hoort, volgens de regels van de Participatiewet, naar rato te worden verrekend met de Tozo-uitkering. De handreiking bevat adviezen aan uitvoerders hierover. Het model wijzigingsformulier is hierop aangepast.
Gemeenten hebben verschillende werkwijzen als het gaat om het onderwerp ‘Aanspraak op studiefinanciering in relatie tot recht op Tozo’. Deze werkwijzen wijken soms af van Participatiewet. In de handreiking komen drie verschillende doelgroepen aan bod en de manier waarop gemeenten met hun aanvragen zouden moeten omgaan. Ook zijn het modelaanvraagformulier en model verkortaanvraagformulier aangepast.
Het is belangrijk om ondernemers die in 2020 een Tozo-uitkering hebben ontvangen te wijzen op de fiscale gevolgen die de uitkering kan hebben. Zij kunnen namelijk een naheffing van de Belastingdienst verwachten of een kleinere teruggaaf. Ze doen er verstandig aan om hiervoor alvast geld apart te zetten. Om ondernemers hierover goed te informeren is de ‘modelbrief fiscale gevolgen Tozo’ beschikbaar. Uitvoerders die zich op Tozo-gerechtigden richten, kunnen die informatie alvast versturen.
Op krijgiktozo.nl is de tekst over het inkomensbegrip en de set modelbrieven en – beschikkingen bijgewerkt met de meest actuele informatie.
Lees de veelgestelde vragen op de website van de Rijksoverheid
Zet zpp’ers in om mensen die een beroep doen op de Tozo beter te begeleiden. […]
Vandaag heeft de Tweede Kamer het wetsvoorstel aangenomen waarin voor jongeren tot 27 jaar een […]
Houd jij je bezig met de Tozo? Ben jij gespecialiseerd in inburgering? Of richt jij […]